Тема уроку: формування правильної постави та почуття ритму у дітей засобами фізичних та ритмічних вправ
Мета уроку: укріпити здоров’я учнів, формувати правильну поставу, вироблення гарної ходи, вміння правильно тримати корпус, розвивати ритміку.
Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.
Час: 90 хв.
Інвентар: килимки, музичне обладнання.
Зміст уроку | Тривалість | Організаційно-методичні вказівки |
Вступна частина | 25 хв |
|
1.Організаційний момент: шикування в колону по одному перед входом до зали; маршування по колу; перебудова на лінії; привітання, уклін. | 5 хв | Під звуки маршу зайти до зали. Перевірка постави й рівняння. Перевірити наявність учнів. Провести інструктаж з техніки безпеки. |
2.Гімнастика для ніг: піднімання на півпальцях на місці, не відриваючі носки від підлоги, намагаємося піднімати вище п'яти; ходьба на п'ятах, руки за спиною; ходьба на носках, руки за головою; перекати з п'ятки на носок, руки на поясі; підводитися на носки і опускатися на всю стопу. | 8 хв | Музичний супровід - 2/ 4. Розігріти мязи ніг і ступнів. Використовувати показ, заохочення, похвалу.
|
3. Розминка по колу: перешикування з кола на лінії; танцювальний крок з носка; кроки на півпальцях; кроки на п’ятках; кроки з чергуванням півпальці-пятки.; кроки з високим підніманням стегна; кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи; підскоки з високо піднятими колінами; біг з натягнутими підйомами вперед-назад-в сторони; галоп правим та лівим боком; | 7 хв | Музичний супровід - 2/ 4. Підготувати мязи тіла до більшого навантаження. Кожен рух виконується на 1-8 такти. Під час ходи діти тримають руки на талії. Правильно тримати корпус, руки, голову.
|
4. Вправи для вирівнювання дихання обличчям в коло: вправа «Квітка». вправа «До сонечка». | 3 хв |
Зробити носом спокійний тривалий вдих. Затримка дихання. На тривалому видиху тихо промовити «АХ!». Підняти руки через сторони вгору, зробити вдих через ніс. Через боку опустити руки і тихо промовити на видиху «Ф-ф-ф». |
5. Вихід на робочі місця на середину зали. | 2 хв | Діти йдуть по колу один за одним та шикуються у лінії. |
Основна частина | 35 хв |
|
1.Партерна гімнастика: вправи для ступнів розведення ніг в сторони і схрещування прямих ніг; згинання й розгинання ніг в колінах, сидячи. почергове підняття колін до долоні однойменної руки; пересування вперед на сідничних мязах; лежачи на спині, почергове згинання й розгинання ніг в колінних, тазостегнових й гомілковостопних суглобах («велосипед»). лежачи на спині, руки прямі вгорі - одночасно з махом рук перейти в положення сидячи; стійка на лопатках; вправа «місток»; лежачи на животі «корзинка»; вправа «лотос». | 14 хв | Словесна вказівка: розгорнути гімнастичні килимочки і сісти на них з витягнутими ногами вперед, спина рівна. Вправи виконуються в повільному темпі на килимках фронтально під музичний супровід (муз. розмір 3/4). Максимально слідкувати за корпусом. Виконувати в повільному темпі. Дихання спокійне.
|
2.Вправи біля стіни та гімнастичної стінки: основна стійка, торкаючись спиною стіни, прийняття правильної постави; вис на гімнастичній стінці по одному. | 2 хв 3 хв |
При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п’яти повинні фіксуватися біля стінки, відчуття постави контролюється самою дитиною.
Підстраховувати учнів, що знаходяться у висі. |
3.Ходьба по колу для контролю правильної постави. | 2 хв | Тримання за руки по колу. |
Заключна частина | 30 хв |
|
1.Ритмічна вправа-конкурс. | 23 хв | Діти перед дзеркалом приймають правильну поставу і шикуються в лінії. Вчитель показує ритмічну вправу. Вона повинна складатися із хлопків та притупів. Діти по черзі повинні повторити цю вправу, не забуваючи при цьму про положення корпусу, та голови, показане вчителем. Хто не виконав завдання – вибуває. Залишається два-три переможці. Гра проводиться декілька разів. |
2.Підсумки уроку. Уклін. | 2 хв | Похвалити учнів, підвести підсумки уроку. Організовано вивести дітей з хореографічної зали.
|