«Танцювальні композиції, застосовуючи антураж»
Відкрите заняття хореографічного гуртка «Експромт»


Дата:
12.02.2016
Тема:
Танцювальні композиції, застосовуючи антураж
Мета:
познайомити з елементарними танцювальними вправами; формувати правильну поставу;
сприяти розвитку пластичності, гнучкості, м'язового тонусу, почуття ритму;
розвивати творчі здібності (артистичність і здатність до імпровізації);
формувати уміння працювати в колективі.
ознайомити з поняттям «антураж»;                                                          розвити чіткість виконання парних вправ;
виховати інтерес до вивчених вправ.
Методи: 
словесні – розповідь про рух, який будемо вивчати, визначення основних понять;
наочні – власний показ,;
практичні – самостійне відпрацьовування руху.
Тип заняття:
комбінований
Обладнання: 
магнітофон, музичні фонограми, м’які іграшки.
Кількість дітей:
15 осіб (7-8 років)
Тривалість уроку:
90 хвилин

 

План  заняття

 

Організаційний момент
2 хв.

 

Вступна бесіда, мотивація
5 хв.

 

Розминка
20 хв.

 

Подання нового матеріалу
теоретична частина
10 хв.
практична частина
30 хв.

 

Закріплення нового матеріалу
15 хв.

 

Підведення підсумків
5 хв.

 

Домашнє завдання, прощання з учнями
3 хв.

 


Хід заняття

1. Організаційний момент

Вітання з учнями. Уклін. Перевірка присутніх.

2. Вступна бесіда, мотивація

Сьогодні на занятті ми познайомимося з основами танцю, оцінимо свої танцювальні можливості. А допоможуть нам у цьому ваші улюблені іграшки. Протягом заняття ви зрозумієте, що у танці треба не лише вивчити гарно рухи, а й уміти їх висловлювати за допомогою міміки, жестів, передавати свої почуття у рухах і донести їх до глядача, щоб він зрозумів вас без слів.  Як багато у вас різних ляльок. Всі вони дуже цікаві. Для початку давайте познайомимося з вашими іграшками.
Повідомлення учням теми уроку.
Діти по черзі говорять імена своїх іграшок.

3. Розминка

Вправа

Музичний супровід

demi plie
3/4 – вальс
grand plie                                                        
4/4 – адажіо
battement tendu
2/4 – полька
battement jete
4/4 – марш
rond de jamb par terre
3/4 – вальс
battement fondu
4/4 – адажіо
battement frapper
2/4 –  полька
grand battement
4/4 – марш
Перемінний крок по колу
4/4 – марш
Боковий крок по колу та діагоналі              
3/4 – вальс
Лінійні кроки
3/4 – вальс
Кроки в парах
3/4 – вальс
4. Подання нового матеріалу
Проведення гри з іграшками.
Кожна дитина за 5 хвилин повинна придумати декілька рухів, притаманних саме її іграшці та продемонструвати їх по черзі.
Під час підготовки дітям треба допомагати, відповідати на запитання.
Постановка нових танцювальних рухів із іграшками:
Випади в сторону;
Почергове присідання;
Діагональне просування;
Змінні лінії;
Парні рухи по колу;
Почергові повороти;
Демонстрація учням правильного виконання руху під рахунок, потім під музику.
Повторювання кроків разом із учнями.
Демонстрування кроків вперед і назад, по колу, лініях та по діагоналі.
Вказувати на помилки учнів.
5. Закріплення нового матеріалу
Самостійне опрацювання учнями нового матеріалу. Відпрацьовування його та доведення до удосконалення.
Поєднання декількох (2-3) танцювальних рухів у хореографічні етюди.
Дати дітям спробувати їх відтворити самостійно, без підказок.
Учні виконують вивчені кроки самостійно, відпрацьовують їх та доводять до удосконалення.
Виправлення та пояснення помилок при виконанні рухів.
6. Підведення підсумків
Визначення учнів, які були уважними і старанними під час усього уроку.
Відмітити  роботу учнів, які не все зрозуміли.
7. Домашнє завдання, прощання з учнями
Повторення вивчених рухів. Відпрацьовування вивчених рухів та кобінацій.





I BUILT MY SITE FOR FREE USING